Leica Camera AG (Ernst Leitz)

(Saksa, Syntymävuosi 1914)
Leica Camera AG (Ernst Leitz)
(Saksa, Syntymävuosi 1914)

KAMERA, Leica M6, Platinum 150 Jahre Edition, nr 1757448, numrerad upplaga varav denna 1048/1250, Tyskland 1989.

"150 Jahre Fofografie, 75 Jahre Leica Fotografie". I låda. Ett kamerahus delvis klätt i präglat skinn samt ett objektiv, båda med platinapläterad yta. Objektiv Summilux- M 1:1.4/50, nr 3482368. En instruktionsbok och originalrem samt ett äkthetbevis, på vilket numrering står, medföljer. Höjd ca 8 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
30 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet