SKÅLAR, 2 st, silver, bla Löfman, Uppsala, 1973, tot silvervikt ca 90 g.

Mindre skål på fot samt större skål med tre fötter( bär norska stämplar). D ca 15-23. H ca 6-7.

Slitage. Repor. Anlöpningar. Fylld fot på liten skål.

Lähtöhinta
2 000 SEK