FÅTÖLJ, "Jetson", Bruno Mathsson för DUX.

Brun skinnklädsel. Snurrfot i kromad metall. Formgiven 1969.

Bruksslitage. Bristning på del av sömen. Märken och repor. Fläckar. Nött. Senare lagning och förstärkning på snurrställningen.

Lähtöhinta
5 000 SEK