MATSALSGRUPP, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Vitmålad. 6 stolar klädda med randigt ylletyg, 2 karmstolar med petit pointbroderi i olika utförande på sits. Bord med två iläggsskivor á 50 cm, diameter 120, höjd 77 cm. En taburett medföljer.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK