PARTI SILVER, 5 delar, bl a luktdosa från Holland 1800 -tal. Vikt ca 115 gram.

Två luktdosor, en från Holland och en från Sverige(Göteborg), båda från 1800-tal. En snusdosa från 1800/1900-tal. Två bägare av mindre modell från 1800-tal. Höjd på bägare ca 3-5 cm, höjd på dosor ca 1-3,5 cm, längd på dosor ca 4-6 cm.

Otydliga stämplar. Bucklor, nagg och några repor. Luktdosan från Göteborg med ställvis hårt slitage. Bägare från 1800-tal med bristningar vid mynning. Mindre anlupet.

Lähtöhinta
1 500 SEK