Art Déco

Art Déco

TAKLAMPA, art deco, 1930/40-tal. Höjd ca92 cm

Grönpatinerad metall, mässingsdetaljer, botten med glasskiva, palmetter, avlsutande kotteknopp. Diameter ca65 cm.

Mindre slitage och anlöpningar. Enligt uppgift nyinstallerad armaturer och el.

Lähtöhinta
4 000 SEK