SALONGSMÖBEL, 8 delar, empirestil, 1900-talets första hälft.

Fanerade med mahogny. Beslag av mässing. Fast stoppad sits och rygg. 2 baljfåtöljer, 4 stolar, soffa och bord. Bordets diameter 78. Höjd 73 cm.

Repor och märken. Klädsel med slitage.

Lähtöhinta
15 000 SEK