SEKRETÄR. Sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Klaff med bakomliggande hyllinredning, tre lådor, dragbeslag i metall. Längd ca 116, djup ca 38, höjd ca 129 cm.

Renoverad, senare bemålad, färgbortfall, repor, smärre torrsprickor. Färgfläckar på baksidan. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK