MATBORD, engelsk stil, 1900-talets sista kvartal.

Faner, ovalt, två svarvade ben på tredelad, svängd och räfflad fot med avslutande tassfötter i metall på hjultrissor. En iläggsskiva medföljer. Delar med fot är fällbara. Längd 156+54 bredd 101 höjd 76 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK