KLÄDSKÅP, senjugend, 1910/20-tal.

Utdragbara lådor, skåpdörrar, invändigt med hyllplan. Skuren bladdekor. Bredd ca 101 cm, djup 46 cm, höjd ca 203 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare bemålning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK