Annikki Hovisaari

(Suomi, 1918-2004)
Annikki Hovisaari
(Suomi, 1918-2004)

VAS, stengods, Annikki Hovisaari, Arabia, Finland. 1960-tal.

Rak form. Glasyr i olika blå nyanser. Signerad Arabia AH. Höjd 38,5cm.

Slitage. Lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet