Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SIGNALBOK FÖR FARTYG, "An improved system of Telegraphic Communication" av Thomas Lynn, London 1814.

Halvfranskt skinnband med marmorerade pärmar.

Slitage, smärre hörnskador på bandet, ej genomgången.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt etikett: Fartyget Thomas Grenville tillhörande East Indian Company, England.

Lähtöhinta
1 500 SEK