BÖCKER, 3 vol, bla "Apollon et les Muses", de LÍmprimerie d´a Egron, Rue des Noyers, no 49. Troligen tidigt 1800-tal.

Illustrerad i färggravyr. Även "The Comic Album, a book for every table" London 1843 resp 1844". Helfranska skinnband.

Slitage, den förstnämnda med främre pärm som medföljer lös, ej fullständigt genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Bla enligt vapenexlibris: Alexander Mc Grigor.

Lähtöhinta
1 500 SEK