DOCKOR, 3 st, The Franklin Mint, sent 1900-tal.

Huvud och händer av porslin. Kinesiska och japanska kläder. "Mei-Ling the chinese bride". "Dance of Autumn by Kakuro Yokoyama". "The imperial chinese baby doll". Höjd 43 samt 53 cm.

Smärre repor. The imperial chinese baby doll med repor och några fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK