KANNA MED LOCK, fajans, möjligen Holland, 1700-tal

Balusterformad med kinesiserandedekor. Lock i tenn. Höjd 19,5.

Slitage. Glasyrdefekt. Tillverkningsdefekt. Nagg. Krackelerad.

Lähtöhinta
1 500 SEK