LJUSKRONA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft. Höjd ca 85 cm.

Stomme av förgylld mässing. för 4 ljus. Behängd med prismor. Rött stamglas samt röd bottenplatta.

Renoverad.

Lähtöhinta
14 000 SEK