Art Déco

Art Déco

SPEGEL samt LAMPETTER, brons, Art Déco, GAB, 1920-30-tal.

Spegel, rund med krönande djur, ram i patinerad brons, diameter 44 cm. Märkt "GAB 94".
Lampetter, brons, märkt "GAB 60".

Lampetter och spegel ej ursprunligen ihophörande. Slitage. Anlupet.

Lähtöhinta
3 000 SEK