Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KANDELABRAR, ett par, mässing, så kallade skördekandelabrar, 1800-tal.

Delvis förgyllda. 7 ljusarmar vardera. Rikt dekorerade med blommor, druvklasar samt kärvar. Tredelad fot. Höjd ca 78cm.

Bruksslitage. Anlöpningar. Kompletterade ljushållare. Lagningar.

Lähtöhinta
6 000 SEK