FAT samt ASK, porslin, Rörstrand, bland annat Algot Eriksson runt år 1900.

Rund ask med lock, polykrom dekor med motiv av blommor. Höjd ca 7 cm. Fat i form av valmoblomma, Längd 14,5 cm.

Fat med nagg. Slitage. Rispor.

Lähtöhinta
1 500 SEK