BORDSGARNITYR, 3 delar, 1800-talets andra hälft.

Bordsur samt kandelabrar, ett par. Vit sten och förgylld mässing/brons. Bordsur krönt av urna. Kandelabrar med fot i form av puttis, tre ljusarmar i form av rosor. Höjd 32 cm.

Slitage, skador dekordelar saknas. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 500 SEK