KUNGLIGT BORD, barock stil, brännmärkt med Konung Kristian IX av Danmarks monogram (1863-1906).

Kvadratisk skiva med svarvade kopplade blasuterben. Bredd: 138 cm, Djup: 106 cm, Höjd: 52 cm.

Slitage, repor, stöt skador.

Alkuperä - Provenienssi

Bernstorffs slott.

Lähtöhinta
3 000 SEK