URNA med LOCK, porslin och brons, okänd tillverkare, sekelskifte 1900-tal.

Blå botten. Delvis förgylld dekor. Motiv av figurer respektive slott. Uppsvängda hänklar. Fot samt delar i förgylld respektive bronserad metall. Höjd 57cm exklusive lock, lockets höjd 12cm. Kopia efter "Sevrés", märkt.

Bruksslitage. Krackeleringar. Skada på skaft.

Lähtöhinta
13 000 SEK