Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

FAT SAMT 3 MINIATYRVASER, porslin, Kina omkring 1800 resp Japan 1900-tal.

Runt djupt fat med målad dekor i svart och guld, diam 15,5. Miniatyrvaser av Satsuma typ med blå glasyr och målad dekor i reserver av bla figurscener, h 6-9.

Slitage. Fatet med smärre kantspricka. Vaserna med krackelyr.

Muut tiedot

65

Lähtöhinta
1 500 SEK