SKRIVBORD, Omann Jun, Modell 77, Danmark, 1960-tal.

Palisander. Sex lådor, baksida med hyllor samt skåpslucka. Rakställda ben. Etikettmärkt. Längd 156 Bredd 79 Höjd 72 cm. Nyckel finns.

Delvis blekt. Slitage. Repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK