STOL, "PSC", Charles och Ray Eames, 1900-talets andra hälft.

Fyrdelad snurrfot på hjul i metall. Glasfibersits med svart klädsel.

Ställvis hårt bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK