395007

COLLIER OCH ARMBAND, odlade slatvattenspärlor, lås 18k vitguld resp sterling silver, 1900-talets andra hälft.

Collier, treradigt med barocka pärlor, lås i guld i form a blomma med tre pärlor, diameter ca2cm. Armband, tvåradigt med barocka, lås i silver. Längd 39,5 resp ca20cm. Två lösa pärlor medföljer.

Slitage. Enstaka pärlor med naturliga skador.

Lähtöhinta
2 500 SEK