Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI BESTICK, 22 delar, silver, olika mästare, mest Sverige, 1800-1900-tal. Tot ca 590 gram.

7 teskedar av olika varianter modell Gammal svensk, bla Carl Johan Bask, Södertälje, 6+6 teskedar modell "Engelsk snäck", dessertsked, sockertång, bordskniv med rostfritt blad. L 9,5-21,5.

Slitage, graverade initialer resp stämplade initialer.

Muut tiedot

236

Lähtöhinta
1 500 SEK