SKÅP, barock, Tyskland, 1700-tal.

Fanerat med bl a valnöt. Inläggningar av andra träslag. Underdel med 3 lådor. Överdel med vitrin. Beslag av mässing. Bredd 131. Djup 66. Höjd 222 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Sprickor. Fanerskador. Renoverat och kompletterat.Troligen senare glasat.

Lähtöhinta
26 000 SEK