GOLVVAS, stengods, Ingrid Atterberg, Uppsala Ekeby 1950-tal.

Uppäåt avsmalnande form, brun glasyr med vita lodräta ränder. H 55.

Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK