SKÄKTETRÄ SAMT KAPPSÄCK, allmoge, 1800-tal.

Skäkteträ med målad dekor. Längd 55 cm. Kappsäck av läder, broderad med korsstygn. Bredd 54 cm.

Skäkteträ med sprickor och repor. Kappsäck med slitage och skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK