Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

FÅTÖLJER, ett par, Isidor Hörlin, tillskriven, 1920/30-tal.

Bonad björk. Svagt svängd rygg, skuren dekor, framtill med tassfötter. Plymåer.

Slitage. Klädsel med fläckar.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Ivar Kreuger.

Lähtöhinta
6 000 SEK