KOMMOD, omkring sekelskiftet 1800/1900.

Vitmålad, stenskiva, 2 lådor samt 2 skåpsdörrar. Längd 81, bredd 55, höjd 77 cm.

Bruksslitage, senare bemålning. Stenskiva med borrhål samt ifyllda borrhål och repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK