Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
397643

HÄNGE, 18k guld med fasettslipad bergkristall, Stigbert, för Heribert Engelbert, Stockholm, 1943. Vikt 8 g.

Hängets höjd 3 cm. Importstämplad kedja, längd 43 cm. Vikt 8 g inkluderar både kedja och hänge.

Bruksslitage, kedjan har snott sig.

Lähtöhinta
2 000 SEK