397643

HÄNGE, 18k guld med fasettslipad bergkristall, Stigbert, för Heribert Engelbert, Stockholm, 1943. Vikt 8 g.

Hängets höjd 3 cm. Importstämplad kedja, längd 43 cm. Vikt 8 g inkluderar både kedja och hänge.

Bruksslitage, kedjan har snott sig.

Lähtöhinta
2 000 SEK