VAS, porslin, Kina, runt år 1900.

Balusterformad med reliefelement. Så kallad ge-glasyr med krackelyr, dekor i underglasyrblått föreställande påfågel. Höjd ca 45 cm.

Spricka vid mynning. Slitage. Smärre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK