BORDSLAMPA, glas, Owe Sandeberg, Kosta, 1900-talets andra hälft.

Slipad dekor av figurer. Mörkt överfång. Signerad Kosta 11010 O Sandeberg. Insats av frostat glas. Etikettmärkt. Höjd 26 cm.

Bruksslitage, nagg, ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK