KONTORSSTOL, Åtvidabergs Möbelindustrier, 1940-tal.

Betsat trä, klädd i linnetyg "Terazzo", Josef Frank för Svenskt tenn. Snurrbar, höj- och sänkbar, justerbart ryggstöd.

Bruksslitage. Skada på en fot, invändigt.

Lähtöhinta
1 500 SEK