Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

GULDMYNT, 5 st, Danmark respektive Sverige 1900-talets första kvartal. Totalvikt ca 20,1g.

2 st 10 kronor Fredrik VIII av Danmark från 1908.1 st 10 Christian X av Danmark 1913. 1 st 10 kronor Christian IX av Danmark 1900. 1 st 5 kronor Gustaf V av Sverige. Diameter 15-17mm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK