VAS, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

Balusterformad med reliefelement. Rik polykrom samt delvis förgylld dekor med reserver innehållande figurscener. Höjd 61 cm.

Sprickor vid mynning. Smärre tillverkningsdefekter. Slitage. Botten med sprickor. Nagg vid ett reliefelement.

Lähtöhinta
4 000 SEK