SKRIVBORD med HURTS, Förenade Möbelfabrikerna, Linköping, 1930-tal.

Mörkbetsat björk. Längd 135, djup 65, höjd 74 samt längd 43, djup 65 samt höjd 64 cm.

Bruksslitage och skav.

Lähtöhinta
2 500 SEK