JÄRNSÄNG, Göteborgs Mekaniska, omkring 1900.

Svartlackerad, mässingsdetaljer. Längd 203, (ca längd för madrass 194 cm), bredd 91, höjd 145 cm.

Slitage, rostangrepp, bucklor, mindre sprickor. Anlupen.

Lähtöhinta
2 000 SEK