Kosta Boda

(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)
Kosta Boda
(Ruotsi, Syntymävuosi 1742)

SERVISDELAR, 58 delar, EGK Glassliperi, Kosta.

Etsad och slipad dekor. Förgylld kant. 12 grogglas, 3 rödvinsglas, 10 vitvinsglas, 10 starkvinsglas, 12 coupeglas samt 11 snapsglas. Grogglasens höjd 13 cm.

Smärre repor. Förgyllning med smärre slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet