404279

PARTI SMYCKEN, 9 delar, 18k guld, 1900-tal. Total vikt 17 g.

Bestående av; örhängen med odlad pärla samt dekor av rosett, Engelbert, skruv, höjd 1 cm. Örhänge med skruv odlad pärla, Alton, diameter 0,7 cm. Frackknappar, ett par, med liten odlad pärla, G Dahlgren, längd 0,5 cm. Frackknappar, ett par, Ceson, diameter 0,8 cm. Hänge med liten åttkantslipad diamant, Guldfynd, höjd 0,8 cm. Hänge med odlad pärla, importstämplad, höjd 2,5 cm. Hänge i form av kors, importstämplad, höjd 2 cm. Hänge, Engelbert, höjd 6 cm. Dekor till krage, höjd 1 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK