SAMEKNIVAR, 3 st, bla Lapni Rukko, Finland, 1900-tal.

Ben och läder. Ristad dekor. 1 finsk kniv med slida av masurbjörk och ben, signerad Lapni Rukko. Längd ca 24 cm.

Repor och märken. Någon spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK