TAKLAMPA, metall samt plast, omkring 1900-talets mitt. Höjd ca 35 cm.

Med tre ljusarmar och tre ljuskällor. Svartlackerad stomme med kupor i plast. Kupornas diameter ca 32cm.

Slitage. Mindre repor. Stomme med senare lackering. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK