Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

SNEDKLAFFSKÅP, rokoko, 1700-tal.

Ek. Beslag av mässing. Svängt svärtat krön. Nedfällbar skrivklaff. Lönnfack. Bredd 77. Djup 54. Höjd 213 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Sprickor. Fotavslutning med skador. Överdel med senare bakstycke. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
7 000 SEK