SEKRETÄR, Holland, 1700-tal.

SEKRETÄR, Holland, 1700-tal.

Fanerad med mahogny och riklig intarsia. Fällbar klaff med skrivinrikt. Fotavslutningar med tassar. Beslag av mässing. Bredd 130. Djup 60. Höjd 109 cm.

Repor och märken. Fanerskador och lagningar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
30 000 SEK