SERVIS, 24 delar, keramik, "Brun Gemse", Egersund fajansfabrik, 1900-talets första hälft.

Runt stekfat, uppläggningsfat, 6 förrättstallrikar, 7 mattallrikar, 6 djupatallrikar, 2 assietter, äggkopp.

Slitage, repor, sprickor, nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK