405921

Gunnar Nylund

(Ruotsi, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Ruotsi, 1904-1997)

VAS, glas, Gunnar Nylund, tillskriven, Strömbergshyttan, 1900-talets tredje kvartal.

Underfång i grått med bubblor. Rund form. Höjd 13cm.

Obetydligt slitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet