Sigillstamp. Uppläggningssked, Henrik Möller, Trondheim, Norge. 6 snarlika bordsskedar, England. 10 snarlika förrättsskedar, Storbritannien. Längd 8-26 cm.
Bruksslitage, gravyr, bucklor. En sked med lagning.